Zajmujemy się tworzeniem i pisaniem programów oraz nakładek na AutoCAD®, BricsCAD®, GstarCAD®, ZwCAD®, ZwCAD+ Plus®
Zaloguj się           Zarejestruj się          FAQ          Szukaj

Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Otwieranie strzemion
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2017 10:39 am 

Dołączenie: Śro Kwi 26, 2017 9:23 am
Myślę, że bardzo pomocną funkcją było by automatyczne otwieranie strzemion (stosowane np w prostym Bestcadzie) Pomysł był już przedstawiany w 2011 roku, ale myślę, że warto do niego wrócić.
Dołączam się także do prośby o uwzględnienie rozwiązań ze Zbroi w e-cadzie.
Pozdrawiam

Temat postu: Re: Otwieranie strzemion
PostWysłany: Śro Kwi 26, 2017 12:51 pm 
Awatar użytkownika
Administrator
Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 6:17 pm
Rozumiem, że ma Pan na myśli narzędzie po najechaniu którym na strzemię, będzie podmieniało je na takie już otwarte i opisane?

Profil WWW  

PostWysłany: Czw Kwi 27, 2017 12:03 pm 

Dołączenie: Śro Kwi 26, 2017 9:23 am
Tak. o to chodzi. "Ręczne" otwieranie strzemion zabiera czas, a w przypadku narysowanych rzeczywistych zaokrągleń naroży może powodować skrócenie długości pręta. Można to zrobić z kopiowaniem pręta z przekroju, który po wstawieniu obok jest otwartym strzemieniem lub zamiana już wyciągniętego, zamkniętego strzemienia na otwarte. Z wymiarowanie długości lub bez. Przykład rozwiązania takiej funkcji: http://www.bestcad.com.pl/polecenia/pdf/ZBOT_19.1a.pdf
Dziękuję za szybką odpowiedź i pozdrawiam

PostWysłany: Pią Kwi 28, 2017 6:04 am 
Awatar użytkownika
Administrator
Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 6:17 pm
Wiem o co Panu chodzi.
Mamy również swoją koncepcję na takie narzędzie i postaramy się je wdrożyć w przyszłości.

Profil WWW  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do:  

RODO - Polityka prywatności.

Ta strona internetowa używa plików cookies w celu tworzenia statystyk oglądalności i utrzymania sesji użytkownika na Forum.