Zajmujemy się tworzeniem i pisaniem programów oraz nakładek na AutoCAD®, BricsCAD®, GstarCAD®, ZwCAD®, ZwCAD+ Plus®
Zaloguj się           Zarejestruj się          FAQ          Szukaj

Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Automatyczna zmiana długości pręta
PostWysłany: Czw Cze 07, 2018 8:22 pm 

Dołączenie: Pią Gru 21, 2012 10:14 am
A jakby zautomatyzować obliczanie długości pręta przy jego zmianie? To znaczy przy wydłużeniu pręta (polilini) długość pręta aktualizowała by się automatycznie?

Myślałem o wykorzystaniu opcji "Pole" przy definiowaniu wyrażenia w atrybutach. Można odnieść się do konkretnej polilini i odczytać jej długość.
Stosuję tą metodę przy liczeniu powierzchni pomieszczeń. Stworzyłem blok opisu pomieszczenia, który automatycznie odczytuje powierzchnię pola regionu. Przy zmianie kształtu regionu, po wpisaniu polecenia REGEN aktualizuje się powierzchnia w opisie.

Próbowałem zrobić to w opisie pręta, daje się odczytać długość, ale niestety ustawienia się nie zapisują :/

Załącznik:
123.png
123.png [ 60.11 KiB | Obejrzany 860 razy ]

Temat postu: Re: Automatyczna zmiana długości pręta
PostWysłany: Sob Cze 09, 2018 8:40 am 
Awatar użytkownika
Administrator
Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 6:17 pm
Wiemy o co Panu chodzi i mamy to na uwadze, niemniej jednak nie potrafię Panu określić czy wdrożymy takie funkcjonalności.

Profil WWW  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do:  

RODO - Polityka prywatności.

Ta strona internetowa używa plików cookies w celu tworzenia statystyk oglądalności i utrzymania sesji użytkownika na Forum.