Zajmujemy się tworzeniem i pisaniem programów oraz nakładek na AutoCAD®, BricsCAD®, GstarCAD®, ZwCAD®, ZwCAD+ Plus®
Zaloguj się           Zarejestruj się          FAQ          Szukaj

Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zapisanie ustawień w modułach generujących cały rysunek
PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 10:26 am 

Dołączenie: Wto Mar 22, 2011 7:02 am
Mam pewien pomysł odnośnie usprawnienia pracy na module żelbetowym. Sam więcej pracuje na module stalowym więc oczywiście nie gwarantuje że mój pomysł spotka się z akceptacją reszty użytkowników. Jak już wspominałem więcej czasu spędzam na rysowaniu konstrukcji stalowych, a jak już coś rysuje w żelbecie to nie korzystam z gotowych makr rysujących cały element lecz jedynie z podstawowych narzędzi. Wbrew pozorom , samo korzystanie z gotowych makr wydaje mi się dosyć czasochłonne dla osoby która sporadycznie korzysta z tych możliwości. Człowiek musi sporo poświecić czasu zanim opanuje który pręt wyłączyć, gdzie co wpisać żeby uzyskać pożądany efekt. Zmierzając do meritum sprawy wydaję mi się że korzystna byłaby możliwość zapisywania ustawień do pliku. Np. zapisuje sobie do pliku ustawienia przekroju belki jedynie z dwoma prętami górnymi i dolnymi no i oczywiście strzemionami. Przy następnym użyciu nie muszę bawić się już w wyłączanie innych prętów, lecz jedynie wczytuje już wcześniej przygotowany przekrój belki, co znacznie przyśpiesza mi pracę.
Temat pozostawiam do dyskusji

Temat postu: Re: Zapisanie ustawień w modułach generujących cały rysunek
PostWysłany: Czw Lis 17, 2011 12:55 pm 
Awatar użytkownika
Administrator
Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 6:17 pm
Pomysł jak najbardziej słuszny i możliwy do realizacji. Myślę, że zajmiemy się adaptacją możliwości zapamiętywania aktualnych ustawień z okien dialogowych, ale w trochę późniejszym czasie.
Obecnie cały czas realizujemy kolejne pomysły rozszerzające zakres funkcjonalności nakładek e-CAD Podstawowy, e-CAD Żelbet i e-CAD Stal.

Profil WWW  

PostWysłany: Pią Gru 02, 2011 4:23 pm 

Dołączenie: Wto Paź 26, 2010 6:10 pm
Popieram, wspaniały pomysł.
Ja głównie pracuję na nakładce do żelbetu.

Pozdrawiam

PostWysłany: Sob Gru 03, 2011 7:18 am 
Awatar użytkownika
Administrator
Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 6:17 pm
Funkcjonalności zostały już wprowadzone w nakładkach e-CAD, począwszy od wersji:
Podstawowy v 7.46, e-CAD Żelbet v 7.66, e-CAD Stal v 7.38

Zatem, temat uważam za zamknięty z powodzeniem. :)

Profil WWW  

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 4 posty(ów) ] 

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

Szukaj:
Skocz do:  

RODO - Polityka prywatności.

Ta strona internetowa używa plików cookies w celu tworzenia statystyk oglądalności i utrzymania sesji użytkownika na Forum.