Zajmujemy się tworzeniem i pisaniem programów oraz nakładek na AutoCAD®, BricsCAD®, GstarCAD®, ZwCAD®, ZwCAD+ Plus®
Zaloguj się           Zarejestruj się          FAQ          Szukaj
Strona główna       Nakładki e-CAD       e-CAD       Informacje

Odpowiedz  [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Migracja a darmowe Aktualizacje - wyjaśnienie na przykładach
PostWysłany: Wto Lis 22, 2016 8:57 am 
Awatar użytkownika
Administrator
Dołączenie: Wto Lut 17, 2009 6:17 pm
Posty: 203
Offline
Zależy nam aby Państwo dobrze zrozumieli istotę Migracji i nie mylili jej z darmowymi Aktualizacjami, dlatego przygotowaliśmy te dwa poniższe przykłady.

Przykład:
  - Klient w maju 2013 roku zakupił 1 moduł nakładek e-CAD wraz z programem ZWCAD+ 2012 Professional.

  - Przez kolejne lata kupował same kolejne aktualizacje do programów ZWCAD+ 2014 i ZWCAD+ 2015, które były płatne.

  - Dziś mamy koniec roku 2016, a więc Klient używał nakładek e-CAD i korzystał ze wszystkich pojawiających się w międzyczasie darmowych aktualizacji e-CAD zupełnie za darmo przez ponad 3,5 roku, w ramach ciągłości na platformie ZWCAD+. Nakładek nie trzeba było dostosowywać/przerabiać bo działały na wszystkich ZWCAD+.

  - Pod koniec 2015 roku, Producent ZWCAD wycofał/zaprzestał sprzedaży i wspierania serii programów ZWCAD+, a więc i programu naszego Klienta.

  - Zamiast programu ZWCAD+ w roku 2016 Producent ZWCAD wydał program ZWCAD 2017, do którego aktualizację nasz Klient musiał ponownie zakupić.

  - Okazało się, że nakładki e-CAD dla ZWCAD+ nie działają na programie ZWCAD 2017, ponieważ nie mogą działać gdyż jest to zupełnie inny produkt, posiadający inny silnik, inne środowisko programistyczne, jednym słowem produkt stworzony praktycznie od nowa (a tylko nazwa serii/marka/nazwa produktu ZWCAD pozostała taka sama).

  - Siłą rzeczy Producent e-CAD musiał poświęcić wiele czasu na przerobienie i dostosowanie nakładek e-CAD do nowego środowiska programu ZWCAD 2017, stąd wynika jednorazowy koszt Migracji (zmiany platformy CAD). Aktualizacje e-CAD natomiast były od samego początku, są i będą darmowe w obrębie typu i rodzaju platformy CAD.

  - Klient, który kupował wszystkie płatne aktualizacje programu ZWCAD+ i płatną aktualizację do ZWCAD 2017 i korzystał przez ponad 3,5 roku z darmowych aktualizacji e-CAD, dziś jest zaskoczony że musi zapłacić jednorazowy koszt Migracji za zmianę/przejście z jednej platformy CAD na inną (z ZWCAD+ na ZWCAD 2017).

  (przykład: kupując wycieraczki do samochodu nie możemy mieć pretensji, że jeżeli zmienimy samochód na inny, to one nie będą pasowały i nie możemy żądać ze sklepu gdzie je kupiliśmy nowych, kolejnych i zupełnie innych za darmo do nowego samochodu)

  - Klient dawno temu kupił nakładki e-CAD w wersji 9 na platformę ZWCAD+ 2012. Przez kolejne lata, aż do wersji ZWCAD+ 2015 otrzymywał darmowe aktualizacje nakładek e-CAD (do wersji e-CAD 11 włącznie). W tym czasie za aktualizację samego ZWCAD+ musiał płacić.
  Po 5 latach kiedy pojawił się nowy płatny produkt jakim jest ZWCAD 2017 i nowa kolejna wersja nakładek e-CAD 14, Klient dziwi się dlaczego w jego wersji e-CAD 11 (którą kiedyś otrzymał jako darmową Aktualizację e-CAD) nie ma tych samych nowych funkcjonalności, które zostały wprowadzone/wynalezione/opracowane dopiero w wersji e-CAD 14.
  Skoro Producent ZWCAD nie wspiera już od kilku lat swojego ZWCAD+, Producenci nakładek również skupiają się na aktualnych i bieżących wersjach programów obecnych na rynku, do których dostosowują swoje oprogramowanie.
  Tak jest wszędzie i z każdego rodzaju oprogramowaniem.

  (przykład: to tak jakby ktoś kupił 5 lat temu samochód, a po 5 latach wyszedłby nowszy jego model z nowym silnikiem hybrydowym - wynalezionym dopiero teraz i działający tylko z tym modelem, a Klient miałby pretensje że jego 5-letni samochód ma nadal stary silnik spalinowy i dlaczego nie ma tego nowego, twierdząc że przecież to jest ta sama nazwa/marka samochodu)

A teraz odwróćmy sytuację i ciekawe co na to powiedziałby ów Klient:
  - Kupiliśmy u architekta wizję projektu domku jednorodzinnego.

  - W maju 2013 roku zamawiamy u naszego Klienta (dla przykładu załóżmy że będącego konstruktorem) wykonanie projektu.

  - Klient projekt wykonuje i my za niego płacimy.

  - Wracamy do domu i odkładamy projekt do szafy, bo na razie nie będziemy się budowali.

  - Po 3,5 roku dostajemy olśnienia i idziemy ponownie do architekta, który zmienia znacznie wnętrze naszego domku w projekcie (ale z zewnątrz wygląda on identycznie jak przedtem).

  - Pod koniec roku 2016 wracamy do naszego Klienta (konstruktora) i prosimy żeby zmienił swój projekt tak aby pasował on do nowej wizji naszego architekta.

  - Czy Klient wykona tę pracę za darmo...
  Przecież 3,5 roku temu już jemu raz zapłaciliśmy za projekt...
  A przecież to ten sam projekt, ten sam dom!


Odpowiedź nasuwa się sama.


 Profil WWW  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Odpowiedz  [ 1 post ] 
Strona główna       Nakładki e-CAD       e-CAD       Informacje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość
Szukaj:
Skocz do:  
 cron

RODO - Polityka prywatności.


Ta strona internetowa używa plików cookies w celu tworzenia statystyk oglądalności i utrzymania sesji użytkownika na Forum.